Powrót do listy Lodge’y na safari

Ngorongoro Serena Safari Lodge 5*

Ten unikalny lodge należy do najlepszych hoteli na świecie, również  ze względu na swoje niezwykłe położenie –   na krawędzi wspaniałego Krateru Ngorongoro, największego i najdoskonalszego wulkanicznego krateru na Ziemi. Hotel jest długi i niski, zabudowany z miejscowego kamienia rzecznego, porośnięty pnączami zieleni, totalnie wtopił się w krajobraz i jest niewidoczny z dna krateru znajdującego się 600m niżej, zamieszkałego m.in. przez ok 25 tysięcy dużych zwierząt. Jest to fantastyczne miejsce, piękne, z niezakłóconym niczym wspaniałym widokiem na cuda natury.

Lodge jest niezwykle starannie zaprojektowany, zbudowany głównie przy użyciu kamieni a i drewna. Do pokoi wiodą drewniane pomosty, oświetlone przez pochodnie, na ścianach widnieją malunki stylizowane na prehistoryczne, wszystko tworzy niezwykłą atmosferę. Każdy pokój ma prywatny, przestronny balkon z widokiem na krater, w sercu lodge jest kominek, wieczory są chłodne!

Do dyspozycji gości jest 75 luksusowych pokoi , też rodzinne, miejsce wspólne – jadalnia z panoramicznym widokiem, bar, tarasy, Tv, WiFi, bardzo przyjazna, świetna obsługa. Jest tu także sala konferencyjna. Lodge znajduje się na znacznej wysokości, krater ma 3600m n.p.m.; droga z Arushy zajmuje ok 4h, 180km.

Ngorongoro Serena Lodge - Mapa