Powrót do listy Hoteli na Zanzibarze

Mnemba Island Lodge

Mnemba to mała, prywatna wyspa leżąca w niewielkiej odległości od północnowschodniego wybrzeża Zanzibaru. Otoczona jest prześliczną rafą koralową (to obszar chroniony, park  morski), którą podziwiać można już na niewielkiej głębokości z maską i rurką lub nurkując głębiej z butlą. Atol Mnemba uznawany jest za najlepszy spot nurkowy w rejonie Zanzibaru.

Sama wyspa, jej koncepcja, jest zupełnie unikalna. We wnętrzu wysepki jest tylko 10 bungalowów, jak najbardziej współgrających z otaczającą przyrodą, nie widać ich z zewnątrz. Miejsce jest absolutnie prywatne i ekskluzywne,  wynika to nie z bogatego wystroju, bo ten przeciwnie, jest prosty, ale właśnie z zupełnej prywatności  i  wspaniałego otoczenia, ciszy i spokoju; jest to luksus na bosaka. Jednocześnie na wyspie może przebywać nie więcej niż 20 gości. Do ich dyspozycji są bungalowy, które są rozlokowane tak, aby zachować jak największą prywatność i swobodę. Nikt spoza gości i obsługi nie może dostać się na wyspę,  jedyne odwiedziny jakie mogą się przydarzyć gościom w ich chatce to wizyta ciekawskich małych antylop suni.

Bungalowy zbudowane są z drewna oraz liści palmowych, wykorzystano w nich też kamień rafowy i różnego rodzaju maty tkane z różnych roślin oraz naturalne tkaniny, głównie w jasnych kolorach. Chatki są wygodne, przestronne i jak najbardziej otwarte (wielkie okna od strony plaży), wychodzi się z nich bezpośrednio na biały, drobniutki piasek. W całym lodge’u dominuje prostota i ta obok maksymalnej prywatności jest jego największym atutem. Każdy bungalow ma duży taras z wygodnymi siedzeniami i poduchami.

Obsługa tutaj jest bardzo dyskretna, bardzo otwarta i wesoła, często zaskakuje gości niespodziewanymi, ale jakże naturalnymi atrakcjami jak np. kolacja bezpośrednio na plaży przy księżycu i wśród dziesiątek płomyków świec. Oczywiście zapewnione jest pełne wyżywienie, kuchnia jest także prosta, ale znakomita i na najwyższym poziomie, opiera się na tym co daje ocean, czyli głównie najświeższych rybach i owocach morza, nie brak też tradycyjnych przypraw i egzotycznych owoców.

Do dyspozycji gości są 2 łodzie nurkowe, kajaki, sprzęt do snorklingu, można więc cieszyć się atrakcjami, które daje ocean i sporty wodne. Cena obejmuje te wszystkie aktywności i sprzęt, także 2 nurkowania dziennie, łowienie ryb, żeglowanie.  Cały serwis jest dopasowywany do gości, program dnia np. nurkowanie, pływanie tradycyjną łodzią, posiłki można ustalić indywidualnie. Mnemba Lodge gościła np. gwiazdy muzyki światowego formatu, perfekcyjna obsługa i totalna prywatność na przepięknej białej wysepce muskanej turkusowymi falami ciepłego Oceanu indyjskiego są tutaj gwarantowane.

Mnemba Resort - Mapa