Powrót do listy Lodge’y na safari

LAKE MANYARA SERENA SAFARI LODGE

Malowniczo położona  na krawędzi wielkiej terakotowej skarpy, z której widok rozciąga się na Wielkie Rowy Afrykańskie (Great Rift Valley) i błyszczące wody alkalicznego Jeziora Manyara, luksusowa Serena Safari Lodge oferuje absolutny spokój, wyciszenie wśród natury, różne możliwości safari i obserwowania dziko żyjących zwierząt, w tym przebogatego świata ptaków. Lodge swoim stylem nawiązuje to tego kolorowego świata (kolorowe freski, zdobienia), ale i tradycyjnych masajskich wiosek (Boma).

Pokoje znajdują się w tzw. rondavela’ch, czyli okrągłych, piętrowych chatkach rozsianych na rozległym terenie wzdłuż krawędzi klifu. Pokoje są bardzo przestronne,  owalne, o wysokim standardzie i oryginalnym wystroju w jak najlepszym, lokalnym stylu. Do dyspozycji gości jest 61 wygodnych pokoi (także potrójne, rodzinne połączone wewnętrznymi drzwiami, dla niepełnosprawnych), każdy ma oczywiście elegancką łazienkę, moskitierę, wiatrak, TV, telefon, WiFi oraz werandę ze wspaniałym widokiem, jaki rozciąga się ze skarpy.

Miejsca wspólne są bardzo niezwykłe w tym lodge’u, na uwagę zasługuje basen typu infinity, położony jak najbliżej krawędzi klifu, skąd widok jest obłędny. Wokół jest tutaj przestrzeń wypoczynkowa, także bar, punkt obserwacyjny, skąd znakomicie można podziwiać widoki, ale i obserwować zwierzęta na dole oraz ptaki. Restauracja/jadalnia również jest okrągła niczym ptasie gniazdo i kryta strzechą, ma ogromne okna i oryginalne wzory na ścianach. Śniadania i obiady są w formie bufetu, kolacje a la carte, kuchnia serwuje znakomite posiłki bazując na produktach pochodzących z okolicznych upraw lokalnych społeczności (głównie mięso, nabiał, warzywa, owoce). Zawsze dostępne są dania wegetariańskie, poza nimi mięso, drób, ryby.

Lake Manyara Serena Safari Lodge znajduje się w miejscowości Mto wa Mbu, w odległości ok 130km od Arushy. Żeby znaleźć się w Parku Narodowym Lake Manyara należy tylko w dół z klifu.  Lodge oferuje też dodatkowe atrakcje i możliwości np. posiłki w buszu, doskonale zaaranżowane na łonie natury, spacery do lasu z przewodnikiem, kajaki, rowery górskie, wycieczki do pobliskich wiosek ludów Iraqw i Sukuma. Jest tu też zaplecze konferencyjne (namiot konferencyjny).

L. Manyara Serena Lodge - Mapa