Powrót do listy Lodge’y na safari

Ngorongoro Sopa Lodge

To hotel 4*, usytuowany jest na wschodniej krawędzi krateru Ngorongoro. Rozciąga się z niego zapierający dech w piersiach widok na równiny parku. Otwarty w 1992 roku hotel może pomieścić 190 gości w 92 pokojach. Każdy wyposażony jest w dwa szerokie łóżka, centralne ogrzewanie, prywatną łazienkę z prysznicem oraz suszarką, a także prywatny balkon, z której można podziwiać Ngorongoro.

W hotelu dostępny jest telefon satelitarny oraz telewizja. Energia elektryczna dostarczana jest z generatorów, ale jest dostępna 24 godziny na dobę. Woda czerpana jest z pobliskich Ĺşródeł, ale goście proszeni są o nie picie jej z kranu. W zamian dostępna jest woda mineralna w pokojowych mini barach. Hotelowy sklep oferuje duży wybór upominków, ale też ubrań, filmów do aparatów, słodyczy, kartek pocztowych, przyborów toaletowych oraz biżuterii i innych ozdób.

Przy hotelu znajduje się piękny basen, tuż nad krawędzią krateru, z którego można podziwiać równiny Ngorongoro. W Ngorongoro Sopa Lodge jest też sala konferencyjna o powierzchni 300 metrów kwadratowych oraz inne miejsca, w których można zorganizować prezentację, spotkania, imprezy nawet na 120 osób.

Ngorongoro Sopa Lodge - Mapa