Powrót do listy Lodge’y na safari

Lobo Wildlife Lodge

Lobo Wildlife Lodge leży w północnej części Parku Narodowego Serengeti, jest największym lodgem na szlaku wielkiej migracji, co oznacza, że z jego tarasów, pokoi, nawet z basenu, można komfortowo podziwiać stada zwierząt przemierzające równinę w poszukiwaniu wody.

Hotel został zbudowany z kamienia i drewna, przez co harmonijnie wtapia się w otaczającą przyrodę. W jego pobliżu, poniżej, znajduje się wodopój, do którego w dzień, jak i w nocy przychodzą dzikie zwierzęta, co dodatkowo wzbogaca przepiękne widoki. Do wyboru gości jest 75 jasnych, przestronnych pokoi typu twin i double, niektóre z nich są połączone wewnętrznie, idealne zwłaszcza dla rodzin z dziećmi, oraz 3 apartamenty. Każdy pokój urządzony jest w lokalnym, afrykańskim stylu, ma własną łazienkę (prysznic i wanna), mini bar, telefon, w wyposażeniu również sejf, suszarka, czajnik, kawa, herbata.

 

Hotelowa restauracja Fig Tree, wykończona w drewnie i kamieniu, pozwala poczuć niezwykłą atmosferę safari. Jej profesjonalni szefowie serwują dania kuchni międzynarodowej oraz lokalnej. W sąsiedztwie restauracji znajduje się Laguna Lounge Bar, oferujący szeroki wybór koktajli, którymi można się delektować zarówno wewnątrz, przy kominku, jak i na tarasie podziwiając niezwykłość rozciągającej się dokoła sawanny.

Na terenie hotelu do dyspozycji gości są:

  • ogród i pięknie położony basen (zewnętrzny) z widokiem na Serengeti
  • dobrze wyposażona siłownia, masaże
  • kafejka internetowa, biblioteka, salon telewizyjny
  • sklep z pamiątkami – lokalne rękodzieło, filmy, tkaniny itp.
  • kantor
  • pralnia, opieka nad dziećmi
  • opieka pielęgniarska

Lobo Wildlife Lodge jest pierwszy na trasie safari z Kenii do Tanzanii, 28km od Parku Narodowego Maasai Mara. W jego bliskim sąsiedztwie (ok 10min. jazdy) jest pas startowy dla awionetek (lokalne linie lotnicze). Hotel położony jest w odległości 410km od Aruszy, 80km od Seronera Wildlife Lodge (również Park Serengeti), 225km od Ngorongoro Wildlife Lodge i 285km od Lake Manyara Wildlife Lodge.

Serengeti Lobo Wildlife Lodge - Mapa