Powrót do listy Lodge’y na safari

TARANGIRE MARAMBOI TENETD CAMP

Maramboi Tented Camp to permanentny camp położony w pobliżu Jeziora Manyara, ale i za razem w „korytarzu” Manyara i Tarangire będącym częścią trasy jaką pokonują setki tysięcy gnu, zebr i innych kopytnych podczas corocznej Wielkiej Migracji.

Camp jest przepięknie ulokowany pośród trawiastych równin i palm oddzielających pustynny obszar między Tarangire i Jeziorem Manyara. Stąd można podziwiać niezwykły krajobraz Rift Valley (Wielkie Rowy Afrykańskie), wzniesienia Ngorongoro, czy park Lake Manyara, a przy dobrej widoczności nawet świętą górę Masajów, czyli wulkan Oldonyo Lengai.

Do dyspozycji gości jest 40 absolutnie komfortowych i prosto, ale pięknie urządzonych pokoi, w tym także rodzinne i suity; pokoje znajdują się w 26 namiotach, jest też 10 pokoi w lodge. Camp jest stały, a namioty są niemal jak bungalowy, stoją na platformach, mają drewniane podłogi, kryty strzechą dach, oczywiście własne łazienki (umywalka, prysznic, WC), duże, wygodne łóżka z moskitierami, wiatrak, meble wypoczynkowe, piękny widok, suity mają też prywatny taras i WiFi, dobry zasięg telefoniczny. Room service jest dostępny w ciągu dnia ( godz. 6-21), standard to dobre 3,5*.

W centralnej części znajduje się duży wspólny namiot, w którym jest restauracja/jadalnia i tam serwowane są posiłki, ale przekąski przedwieczorne i kolacja zaaranżowane są  często pod rozgwieżdżonym niebem.

Maramboi Tented Camp znajduje się w odległości 130km od Arushy, malownicza droga zajmuje ok 2 godzin. Do samego parku Tarangire jest zaledwie 18km, a 112km do Manyara NP.

Maramboi Tented Camp - Mapa