Powrót do listy Lodge’y na safari

MOUNT MERU GAME LODGE

Lodge położony jest w pięknym i spokojnym otoczeniu, pomiędzy rzeką Usa a niewielkim rezerwatem. Rezerwat jest domem dla zebr, strusi, mnóstwa różnych ptaków i małp, m.in. Colubus. Jest to miejsce z historią, zarówno Mt Meru game Lodge jak i rezerwat powstały w 1959 roku, założone przez dr Van Nagy, miejsce to do dziś pozostaje w rękach rodziny. Przez lata zdobywało popularność, gościło m.in. koronowane głowy, prezydentów. Nie jest to luksusowy hotel, ale świetnie prowadzony, rodzinny, z tradycją i możliwością bliskiego kontaktu ze wspaniałą  naturą i zwierzętami.

Mt Meru Game Lodge jest miejscem kameralnym, do dyspozycji gości jest 15 wygodnych pokoi  (w tym 2 suity) urządzonych w eleganckim, ponadczasowym stylu. Pokoje są dość przestronne, mają wszystko co potrzebne, sporo uroczych detali  (np. drewniane rękodzieło, rzeźbione ornamenty) i dużo naturalnych materiałów.  Suity są większe, z widokiem na rezerwat, oprócz sypialni mają otwartą część salonową i kominek, altankę w ogrodzie gdzie znakomicie można poczuć atmosferę relaksu i wszechogarniającego spokoju i ukojenia.

W głównym, najstarszym budynku (oryginalnie dom założyciela i jego rodziny), który z biegiem lat był powiększany, mieści się recepcja, bar, jadalnia/restauracja. Pyszne posiłki przyrządzane z lokalnych, świetnych  produktów bardzo często są serwowane na zewnątrz, w pięknym, dostojnym ogrodzie.

Od niedawna do dyspozycji gości jest też basen, sklepik z rękodziełem (warsztat na miejscu!), kawiarenka, w hotelu jest WiFi.  Mt Meru Game lodge położony jest w Arushy, ale z dala od centrum miasta. Droga z międzynarodowego lotniska Kilimanjaro zajmuje ok 30 minut, a z Arushy można wyruszyć na wspaniałe safari, to brama do kilku wspaniałych Parków Narodowych Tanzanii, m.in. Ngorongoro, Serengeti, będących ikoną Afryki.

Mt. Meru Game Lodge - Mapa