Powrót do listy Hoteli na Zanzibarze

Marafki Bungalows Boutique Hotel & Restaurant

Opis hotelu

Otwarty w grudniu 2016, boutiquowy hotel Marafiki Bungalows znajduje się w miejscowości Kiwengwa, na wschodnim wybrzeżu Zanzibaru. Położony jest na uboczu, z dala od zgiełku innych ośrodków i wioski. (Do centrum miejscowości, gdzie znajdują się sklepy, bank i przychodnia lekarska są 4 km.) To wymarzone miejsce by odpocząć po trudach safari.

Właściciele, projektując Marafiki Bungalows inspirowali się zanzibarską architekturą. Postawili na lokalne materiały i surowce. Budynki kryte są makuti, czyli suszonymi  liści palmowymi. Ściany budynków oraz płotki wokół domków zrobione są z fito, czyli  patyków oraz z palmowych plecionek. Taka konstrukcja w połączeniu z  bryzą znad oceanu, zapewnia w domkach odpowiedni przewiew, bez konieczności instalowania klimatyzacji.

Wszystkie meble zostały wykonane ręcznie przez zanzibarskich rzemieślników. Dlatego nie ma dwóch identycznych egzemplarzy! Są w śród nich perełki – zabytkowe łóżko i toaletka, wypatrzona w starym domostwie. Nasze lampy to też ręczna robota:  wyplecione z lokalnych traw, ręcznie malowane lub misternie wykute z blachy. Uroku dodają piękne narzuty w odcieniach oceanu, które  utkane zostały na tradycyjnych krosnach.

Wszystko po to, aby wszystkimi zmysłami poczuć czar Afryki.

Dokładamy wszelkich starań, aby stworzyć idealne miejsce wakacyjnego wypoczynku, z dala od cywilizacji, z zachowaniem afrykańskiej specyfiki, w harmonii z tutejszą przyrodą i kulturą. Chcielibyśmy, żeby przyjeżdżali do nas przyjaciele, znajomi oraz wielu nieznajomych. Żeby wszyscy czuli się tutaj swobodnie i dobrze. Jak u przyjaciół. Dlatego nazwaliśmy hotel MARAFIKI, co w języku suahili znaczy PRZYJACIELE.

Obiekt składa się z 6 bungalowów z bezpośrednim widokiem na ocean oraz 2 bungalowów w ogrodzie,. W  sumie oferuje 15 pokoi, przeznaczonych dla 2-5 osób.

Opis pokoi

Honey Moon Suite, czyli apartament dla nowożeńców, to najbardziej luksusowy bungalow w całym obiekcie. położony tuż nad  brzegiem oceanu, którego szum stwarza niepowtarzalną atmosferę. Turkusowy ocean można podziwiać nie tylko z tarasu czy basenu ale również z podwójnego łóżka ustawionego pośrodku sypialni. Apartament jest wyposażony w wewnętrzny i zewnętrzny prysznic, osłonięty przed wzrokiem pozostałych gości drewnianym płotkiem. Łazienka z 2 umywalkami oraz kabina prysznicowa nie są oddzielone od pokoju. WC jest w oddzielnym pomieszczeniu. W części dziennej znajduje się toaletka, wygodna sofa oraz stolik. Wszystkie meble oraz lampy wykonane są ręcznie przez lokalnych rzemieślników. Niektóre elementy wyposażenia pochodzą sprzed wielu lat. Dla bezpieczeństwa i komfortu gości na wyposażeniu jest sejf oraz lodówka. HMS jako jedyny ma niewielki prywatny basen i bardzo duży drewniany taras. Na tarasie czekają krzesła, stolik i leżaki.

Powierzchnia: apartament – 42 m2, taras – 65 m2

Pokój 2-osobowy

Hotel Marafiki Bungalows dysponuje 7 przestronnymi pokojami 2-osobowymi. Z większości z nich roztacza się rozległy widok na ocean. Wszystkie odcienie turkusu i szafiru można podziwiać nie tylko z tarasu ale również z wnętrza pokoju. 2 pokoje wychodzą na ogród.

Wszystkie pokoje urządzone są w podobny sposób. Zarówno komfortowe podwójne łóżko z moskitierą, jak i pozostałe meble i wyposażenie wykonane są ręcznie przez miejscowych rzemieślników.  Z myślą o przyjaciołach czy rodzeństwie, kilka pokoi wyposażonych jest w 2 pojedyncze łóżka.  Toaletka z umywalką oraz kabina prysznicowa są oddzielone od części sypialnej  tylko delikatnym przepierzeniem. WC jest w oddzielnym pomieszczeniu.

Na tarasie, przy bocznej ścianie domu można ochłodzić się pod zewnętrznym prysznicem, osłoniętym przed wzrokiem pozostałych gości drewnianym płotkiem. Dla bezpieczeństwa i komfortu i  gości na wyposażeniu jest sejf oraz lodówka.

Powierzchnia: pokój – 36 m2, taras – 20 m2

Pokój 3-osobowy

Do dyspozycji gości jest 7 pokoi 3-osobowych. Oprócz podwójnego łóżka znajduje się tam łóżko pojedyncze dla dziecka lub osoby dorosłej. Gdy mieszkają tam  2 osoby, jest to wygodne miejsce do siedzenia i czytania. Pokój w całości umeblowany jest  przedmiotami ręcznie wykonanymi przez lokalnych rzemieślników. Toaletka z umywalką oraz kabina prysznicowa są oddzielone od części sypialnej  tylko delikatnym przepierzeniem. WC jest w oddzielnym pomieszczeniu. Na zewnątrz można się ochłodzić pod dodatkowym prysznicem, osłoniętym przed wzrokiem pozostałych gości palmowym płotkiem.

Dla bezpieczeństwa i komfortu i  gości na wyposażeniu jest sejf oraz lodówka.

Z 5 pokoi jest bezpośredni widok na turkusowo-szafirowy ocean, 2 znajdują się w ogrodzie.

Powierzchnia: pokój – 38 m2, taras – 20 m2

Pokój rodzinny

Pokoje rodzinne przeznaczone są dla 2 do 5 osób. Zaprojektowane zostały z myślą o rodzinach z dziećmi, które czują się bezpieczniej dzieląc wspólny pokój. Są większe niż pozostałe i dodatkowo mają antresolę z miejscem do spania dla 2-3 osób. Na antresolę prowadzą wygodne drewniane schody. Wyposażenie pokoju oraz meble wykonane są ręcznie przez lokalnych rzemieślników. Dla bezpieczeństwa i komfortu gości na wyposażeniu jest sejf oraz lodówka. Klasyczna, obszerna łazienka mieści umywalkę, kabinę prysznicową i toaletę. Pokój posiada też  zewnętrzny prysznic, gdzie można się ochłodzić i opłukać z piasku.

Pokoje rodzinne znajdują się w bungalowach na kilkumetrowym wzniesieniu. Z tarasu, otoczonego drewnianą barierką, roztacza się zapierający dech w piersiach widok na ocean i ogród.

Powierzchnia: pokój – 55 m2, taras – 24 m2

Marafiki z Lotu ptaka