Powrót do Oferty

Drodzy Państwo,

Jesteśmy niszowym biurem podróży specjalizującym się od 2000 roku w „szytych na miarę” wyjazdach do Tanzanii, w tym na Zanzibar. Posiadamy ogromne, wieloletnie doświadczenie w pracy w tej części Afryki. Matylda Pniewska – właścicielka i założycielka biura jest autorką przewodnika po Kenii i Tanzanii wydanego przez wydawnictwo Pascal, współpracujemy z ciekawymi osobami jak Marcin Kydryński czy Małgorzata Szejnert autorka wspaniałej książki o Zanzibarze pod tytułem „Dom żółwia”.

Organizujemy wyjazdy indywidualne, ale także grupowe dla firm, wyjazdy integracyjne i motywacyjne w takim zakresie w  jakim życzą sobie tego nasi goście. Wśród naszych klientów były firmy z przeróżnych branż od motoryzacyjnych, przez IT, instytucje finansowe i firmy farmaceutyczne w różnych rozmiarach od kilkunastu do 100 osób. Organizowaliśmy także liczne wyjazdy dla kadr menadżerskich w bardzo wysokim standardzie.

Poniżej chcielibyśmy przedstawić przykładowy program i zachęcić Państwa do kontaktu z nami, gdyby poszukiwali Państwo biura do organizacji wyjazdu w dowolnym zakresie do Tanzanii i lub na Zanzibar.

Wierzę, że nasze kompetencje i wiedza związane z tym miejscem są bardzo konkurencyjne w stosunku do biur, które korzystają ze standardowych ofert i nie mają tak dużego doświadczenia oraz „know how” jak my.

Serdecznie zapraszamy,

Zespół ZANZI

PRZYKŁADOWY PROGRAM WYJAZDU TYPU INCENTIVE DO TANZANII I NA ZANZIBAR

Dzień Zdarzenia Hotel i wyżywienie
1 Wylot rano z Warszawy lub Berlina. Przylot na lotnisko Kilimanjaro wieczorem, transfer z lotniska Kilimanjaro do hotelu Arusha Palace, nocleg w hotelu  

Hotel w Arushy

2 4-dniowe safari w Parkach Narodowych: Ngorongoro, Serengeti i Lake Manyara:  

 

 

 

 

 

 

Lodge FB, Ngorongoro

Wyjazd na safari po wczesnym śniadaniu w hotelu. Tego dnia jedziemy do krateru Ngorongoro zabierając spakowany obiad na zimno do zjedzenia po drodze. Sugerujemy przed opuszczeniem Arusha kupić sobie zapas wody mineralnej. Większa część drogi z Arusha jest asfaltowa, ostatni odcinek jest bitą, wertepiastą drogą. Po drodze jest sporo sklepików i straganów z pamiątkami. Po dotarciu do Ngorongoro od razu rozpoczynamy popołudniowe safari w kraterze. Kolacja i nocleg na krawędzi krateru w Lodge.
Po kolacji występy artystyczne miejscowych akrobatów i muzyków.
Dystans: 190 km (ok.4h)
3 Po śniadaniu wyjazd w stronę Serengeti. Safari po drodze, ponieważ trasa wiedzie przez tereny parków i rezerwatów. Możliwa także po drodze wizyta w Olduvai Gorge i/lub wiosce Masajskiej Obiad na zimno spakowany do zjedzenia po drodze. Kolacja i nocleg w centralnej części Serengeti w Lodge. Lodge FB, Serengeti
Po kolacji występy artystyczne miejscowych akrobatów i muzyków.
Dystans: 165 km (ok. 4h)
4 Po śniadaniu safari w drodze do Lake Manyara, także ze spakowanym obiadem i możliwością odwiedzenia w drodze wioski Masajskiej. Nocleg i kolacja w Lodge.  Lodge  FB, Lake Manyara
Po kolacji występy artystyczne miejscowych akrobatów i muzyków.
Dystans: 240 km (ok. 5h)
5 Po śniadaniu krótkie poranne safari w niedużym, ale ciekawym parku Lake Manyara, powrót na obiad do Arusha. Hotel na Zanzibarze
Dystans: 130 km. (ok.1,5h)
14.00 – Przelot z Arusha na Zanzibar (linia Zanair). Przylot na Zanzibar 15.20.  Transfer z lotniska do hotelu.
6 Hotel na Zanzibarze 1 Hotel na Zanzibarze
7 Hotel na Zanzibarze 2 Hotel na Zanzibarze
8 Hotel na Zanzibarze 3. Transfer na lotnisko o wybranej porze. Wylot z Zanzibaru np. 18.00
9 12.15 Warszawa przylot

 

PROGRAM SZCZEGÓŁOWY

Dzień 1

Wylot z Warszawy o godz. 06.00 liniami KLM, przylot na lotnisko Kilimanjaro znajdujące się  niedaleko miasta Arusha. Transfer (ok 45 minut) do hotelu. Dzień zakończymy wspólną kolacją.

serena-l-duluti-03mt-meru-game-l-11mt-meru-game-l-20
Dzień 2

Safari dzień 1. Po wczesnym śniadaniu wyruszamy na safari o godz. 9.00. Będziemy jechać samochodami 4×4 specjalnie przystosowanymi do potrzeb safari (m.in. otwierany dach), z doświadczonymi kierowcami przewodnikami. Każdy otrzyma spakowany lunch, warto jednak przed wyjazdem z miasta kupić zapas wody.

Tego dnia z Arusha dotrzemy do krateru Ngorongoro, gdzie rozpoczniemy popołudniowe safari. Zbocza krateru miejscami sięgają 2500m n.p.m., skąd rozciąga się wspaniały widok na wnętrze będące naturalnym pastwiskiem dla wielu gatunków zwierząt, które zobaczymy (m.in. lwy, hieny, zebry, gnu, słonie, hipopotamy, nosorożce).  Późniejszym popołudniem dojedziemy do hotelu pięknie położonego na krawędzi krateru. Po kolacji można obejrzeć występy lokalnych artystów – tradycyjnych muzyków, tancerzy, akrobatów.

Dystans: 190 km (ok 4h)

kati-kati-03sopa-ngoro-08serena-serengeti-09

Dzień 3

Safari dzień 2. Po śniadaniu wyjazd z hotelu ok godz. 9.00 ze spakowanym lunchem w stronę parku Serengeti, do którego trasa wiedzie przez tereny rezerwatów. Po drodze możliwa jest wizyta w wiosce masajskiej i/lub w wąwozie Olduvai.

Serengeti jest największym parkiem północnej Tanzanii, obejmuje obszar prawie 15 tys. km² bezkresnej równiny zamieszkałej przez wiele gatunków zwierząt m.in.: gazele, antylopy, gnu, gazele Tomson’a, gazele Grant’a, nosorożce, hipopotamy, słonie, zebry, bawoły afrykańskie, lwy, żyrafy, lamparty, gepardy, krokodyle. Serengeti jest areną wielkiego spektaklu natury, jaki odbywa się każdego roku, czyli wielkiej migracji. Tygodniami miliony kopytnych zwierząt przemieszczają się ogromnymi stadami w poszukiwaniu pastwisk.

Nocleg i kolacja w Lodge w centralnej części parku.

Po kolacji występy artystyczne.

Dystans: 165 km

serena-ngoro-02wildlife-lobo-08sopa-serengeti-09

Dzień 4

Safari dzień 3. Po śniadaniu wyjeżdżamy z hotelu o godz. 9.00, również ze spakowanym obiadem, w trakcie safari zmierzamy w stronę parku Lake Manyara cały czas przez tereny Serengeti. Po drodze jest możliwość odwiedzenia wioski masajskiej.

Nocleg i kolacja w Lodge.

Po kolacji występy artystyczne.

Dystans: 240 km

MatiSafari131MatiSafari127planeMatiSafari130

Dzień 5

Safari dzień 4. Po śniadaniu wyruszymy na poranne safari w parku Lake Manyara. Jest to niewielki rezerwat leżący nad jeziorem Manyara. Spotkamy tu wiele gatunków ptaków (m.in. dzioborożce) pośród bujnej, pięknej roślinności, a także żyrafy, słonie, pawiany i inne zwierzęta.  Po safari przejedziemy do miasta Arusha, gdzie zatrzymamy się na obiad.

Dystans safari: 130km

O godz. 14.00 wylatujemy na Zanzibar, o 15.20 lądujemy na wyspie.

Z lotniska jedziemy do hotelu. Kolacja i nocleg w hotelu na Zanzibarze.

neptune-17anna-of-zanzibar-04Z Hotel 06

Dzień 6

Zanzibar dzień 1. Tego dnia odpoczywamy w hotelu, gdzie do dyspozycji mamy m.in. basen, SPA, centrum sportów wodnych, bar oraz oczywiście plażę i ocean. Wszystkie posiłki na terenie hotelu.

Misc040Misc043Misc047

Dzień 7

Zanzibar dzień 2. Tego dnia odpoczywamy w hotelu, gdzie do dyspozycji mamy m.in. basen, SPA, centrum sportów wodnych, bar oraz oczywiście plażę i ocean. Wszystkie posiłki w restauracjach hotelowych.

Chętni mogą tego dnia zanurkować z akwalungiem, lub wybrać się na wycieczkę na rafy z maską i rurką.

Misc118Misc082Misc038

Dzień 8

Zanzibar dzień 3. Wycieczka na Spice Tour i do Stone Town, wylot.

Wyjeżdżamy z hotelu po śniadaniu i spakowaniu się ok. godz. 10,30. Jedziemy na plantację (ok 1h), gdzie miejscowy przewodnik pokaże i opowie jak rosną przyprawy, z których słynie wyspa, m.in. goździki, pieprz, wanilia, gałka muszkatołowa, cynamon, kurkuma, kardamon i inne. Następnie udamy się na lunch do restauracji Mtoni Marine leżącej na obrzeżach miasta. Stamtąd pojedziemy do serca miasta, czyli do Stone Town, gdzie przespacerujemy się w labiryncie wąskich uliczek, przyjrzymy się z bliska codziennemu życiu jego mieszkańców, zobaczymy m.in. pełen kolorów i zapachów targ owocowy, warzywny, rybny. Będziemy mieli trochę czasu wolnego, który można wykorzystać na zakupy w niezliczonych sklepikach oferujących m.in. przyprawy, rękodzieło (rzeźby, maski itp.), biżuterię i inne pamiątki. Wyjazd na lotnisko godz. 16.45, przejazd zajmie ok 10 minut. O godz. 18.00 wylot do Dar es Salaam, lot trwa 20 minut.

Wylot z Dar es Salaam do Europy godz. 22.59

Misc061Misc062Misc058

Nasza oferta może być dowolnie modyfikowana i dostosowana do wymagań i potrzeb naszych gości. Współpracujemy ze wszystkimi hotelami w Tanzanii i na Zanzibarze i w przypadku grup możemy zaoferować konkurencyjne ceny.

 Na safari:

Dysponujemy samochodami Toyota Land Cruiser, w których maksymalnie mieści się 6 osób. Samochody są specjalnie przystosowane do jazdy po afrykańskich bezdrożach, wyposażone są w radio, 2 zapasowe koła i otwierany dach. Nasi przewodnicy są bardzo doświadczeni i znakomicie znają się na dzikiej przyrodzie Afryki wschodniej a co najważniejsze, fenomenalnie potrafią wyszukiwać dzikie zwierzęta.

Zakwaterowanie na safari zazwyczaj jest w lodgach 4 lub 5*. W cenie zawsze jest pełne wyżywienie a czasem opcja all inclusive.

Dla chętnych z przyjemnością organizujemy także:

  • Lot balonem w Serengeti
  • Prywatne czartery samolotowe na wewnętrznych trasach lub rejsowe doloty do Parków
  • Wizyty u plemion Hadzabe i/lub Datoga nad jeziorem Eyasi lub w Masajskiej wiosce

Na Zanzibarze:

W zależności od budżetu, wymagań i ilości osób, zawsze staramy się dobrać najlepsze rozwiązania i hotel. Od większych hoteli all inclusive po mniejsze i butikowe miejsca.

Pobyt na Zanzibarze oferuje wiele możliwości spędzania czasu i atrakcji, do których oprócz leniuchowania i sączenia koktajli pod palmą należą:

  • Nurkowanie z akwalungiem, kursy nurkowe, pływanie z maską i rurką W celu uzyskania aktualnych informacji i cenników, zainteresowanych prosimy o kontakt.
  • Safari Blue – Wycieczka tradycyjnymi łodziami dhow na dzikie wysepki i laguny południa wyspy połączona z pływaniem z maską i rurką oraz wybornym obiadem.
  • Sportowe łowienie ryb oceanicznych
  • Wycieczki: na plantację przypraw i/lub do Kamiennego Miasta (Stone Town) – stolicy Zanzibaru
  • Yoga
  • Zwiedzanie lokalnych wiosek tych nie turystycznych i autentycznych

Serdecznie zapraszamy!

Pobierz PDF  zanzi-incentive-01-safari-i-zanzibar