Zanzibar to wręcz idealne miejsce do uprawiania kitesurfingu. W zasadzie całe wschodnie wybrzeże wyspy stanowi jeden gigantyczny spot. Praktycznie zawsze tam wieje a rafa oddalona sporo od brzegu tworzy ogromne, błękitne płycizny idealne do bezpiecznego uprawiania tego sportu.

Najlepsze miesiące to lipiec sierpień, kiedy wieje południowy monsun kusi oraz grudzień, styczeń i luty, kiedy wieje monsun północny kaskazi.
Kiepski czas na wyjazd to pora deszczowa czyli kwiecień i maj.

W ostatnich latach bazy kajtowe powstają jak grzyby po deszczu, tak, że z wypożyczeniem sprzętu na miejscu nie ma najmniejszego problemu. Sporo osób przyjeżdża z własnym sprzętem, ale fakt, że bazy są, ułatwia ewentualne naprawy lub dopożyczenie dodatkowych elementów a także stwarza możliwość odbycia kursu pod okiem doświadczonego instruktora.

Hotele idealne dla osób uprawiających kitesurfing to:

White Sand Villas – $$$$ Drogi i bardzo luksusowy hotel w Paje z najwyższej półki. Mimo ceny jest uwielbiany i rezerwacja z wyprzedzeniem jest konieczna, zwłaszcza w szczycie sezonu kastowego czyli 15 grudzień – 15 marzec i lipiec-sierpień.

Kisiwa on the Beach – $$-$$$ Także w Paje bardzo blisko hotelu White Sand Villas. Hotel tez z wyższej półki, ale nie tak drogi.

Jambiani Villas  – $$ W Jambiani, w umiarkowanych cenach i bardzo dobrym standardzie

Lulu – $ Apartamenty w Jambiani, nowe i w bardzo przystępnych cenach.

Green Z – $ także nowe apartamenty w Jambiani na każdą kieszeń w drugiej linii od plaży, ale bardzo wygodne i czyste.

Polecane bazy kajtowe:

Zanzibar Kite Paradise – Baza w hotelu White Sand Villas. Nieustająco od 2015 roku z numerem 1 na liście najlepszych baz kajtowych na wyspie. Baza jest czynna tylko w najlepszych sezonach na kajta czyli od 15 czerwca do 15 września i od 15 grudnia do 15 marca. Dość droga.

Hotele Jambiani Villas, Lulu i Green Z, współpracują z prowadzoną przez Polaków bazą kajtową Kite Lodge w Paje gdzie goście mogą liczyć na 10% zniżkę.

Poza tym w rejonie Jambiani i Paje jest masa baz oferujących w różnych cenach kursy i wynajem sprzętu.

 

Zainteresowanych prosimy o kontakt.