BIEL, Notatki z Afryki - Marcin Kydryński

Biel okładka

Wydana w 2016 roku wspaniała książka – album z tyleż wspaniałymi zdjęciami co tekstami, podsumowującymi ponad 25 lat wędrówek po Afryce. Zapraszamy także chętnych na wyjazdy, które organizujemy wspólnie z Marcinem Kydryńskim. Pozycja wspaniała.

ZANZIBAR Dom Żółwia - Małgorzata Szejnert

Dom zolwia

Wydana w 2011 roku wspaniała książka o historii Zanzibaru i jego współczesności. Najpoważniejsza pozycja o tej tematyce na Polskim a nawet światowym rynku, napisana przez jedną z najwybitniejszych Polskich reporterek i – z czego jesteśmy dumni – naszą serdeczną przyjaciółkę Małgorzatę Szejnert.

KENIA, TANZANIA, ZANZIBAR - Wydawnictwo Pascal

Pascal

Napisany po raz pierwszy w 2010 i zaktualizowany w 2015 roku a potem w 2019 przewodnik po Kenii, Tanzanii i Zanzibarze. Napisany przez Polaków znających doskonale ten region: Matyldę Pniewską – właścicielkę biura ZANZI, Krzysia Jaxę-Kwiatkowskiego, Ewę Wińską, Marka Pawełczaka i Beatę Wójtowicz.

AFRYKA KAPUŚCIŃSKIEGO - Ewa Chylak-Wińska

Ewa Winska

Pracę z 2007 r. Ewy Chylak-Wińskiej bardzo pozytywnie odebrał Ryszard Kapuściński. Autorka, która przed jej napisaniem sama wyruszyła na Czarny Ląd, pokazała Afrykę i jej mieszkańców widzianych oczami pisarza oraz wizerunek jego samego jako pisarza.

ZAPACH AFRYKI - M.Pniewska, D.Szczechowicz, A.Tryc

zapach-afryki

Wydana w 1997 roku książka z pierwszych wyjazdów na Czarny Ląd autorstwa Matyldy Pniewskiej (właścicielki biura ZANZI), Dominiki Szczechowicz i Ani Tryc.

Cdn. Zapraszamy niebawem ..........

Misc066