Powrót do listy Lodge’y na safari

NGORONGORO FARM HOUSE

Jest to sympatyczny, niezbyt duży lodge malowniczo położony na plantacji kawy, zwrócony w stronę Wulkanu Oldeani. Ngorongoro Farm House znajduje się tuż poza granicami parku narodowego, do najbliższej bramy Lolduare wiodącej do Ngorongoro Conservation Area są zaledwie 4 km. Lodge swoim wyglądem nawiązuje do atmosfery dawnych czasów, farm w kolonialnym, rustykalnym  stylu, powstał przy użyciu naturalnych, miejscowych materiałów, drobne, wysmakowane detale i ozdoby przyciągają oko i tworzą klimat tego miejsca. Standard nie jest bardzo wysoki, to mocne 3*, miejsce jest schludne i znakomicie prowadzone.

Do dyspozycji gości są w sumie 52 pokoje (także potrójne, rodzinne, suity), w większości znajdują się w chatkach rozsianych na pięknym, zielonym, zadbanym terenie plantacji. Każdy pokój jest przestronny, ma oczywiście własną łazienkę, łóżka z moskitierami, telefon, w hotelu jest Internet.

Główny, wspólny budynek jest największy, ma elegancki dach kryty strzechą, znajduje się w nim m.in. restauracja, lobby i obszerny taras wokół budynku, skąd rozpościera się piękny widok na wulkan Oldeani i okolicę. Na farmie znajduje się spory ogród warzywny, znakomity na przechadzki, jest też źródłem zaopatrzenia kuchni, która bazuje na własnych produktach oraz pochodzących z lokalnych, okolicznych hodowli/upraw. Posiłki są znakomite, zazwyczaj w formie bufetu, jest więc spory wybór,  w głównym budynku restauracji, a czasem w przestrzeni wokół basenu.

Ngorongoro Farm House znajduje się w odległości ok  190km z Arushy, droga zajmuje ok 2,5h, do najbliższego pasa startowego jest ok 25 minut jazdy. Hotel jest logistycznie bardzo dogodnie położony, u wrót wspaniałego parku Ngorongoro, ale do innych jest również stosunkowo niedaleko – 38km do Lake Manyara NP., 84km do Tarangire NP. Miejsce umożliwia też spacery do nieodległego lasu u stóp wulkanu, czy wycieczki do pobliskiego Jeziora Eyasi w Rift Valley (Wielkie Rowy Afrykańskie), którego okolice zamieszkuje niezwykła, bardzo ciekawa grupa etniczna Hadzabe. Kultywuje swoje pierwotne  tradycyjne i prowadzi zbieracko-łowiecki tryb życia jak przez tysiącami lat, posługuje się językiem mlaskowym. Drugi ciekawy lud zamieszkujący te tereny to wojownicy Datoga, których również można odwiedzić z przewodnikiem w ramach wycieczki kulturowej.

Ngorongoro Farm House - Mapa