Poniżej lista kilku tras trekkingowych na Kilimanjaro, które proponujemy. Mamy także inne, dłuższe lub całkiem mało znane lub też takie, które mogą być zrobione na zamówienie. W szczegółach oferty podajemy detale wejścia oraz cenniki dla 3 najpopularniejszych tras z noclegami przed i po wejściu. Namawiamy jednak gorąco aby połączyć wejście na Kilimanjaro z safari, chociażby krótkim, przed trekkingiem ze względu na aklimatyzację, która jest wskazana. Dotyczy to zwłaszcza najkrótszej wersji 5-dniowej trasą Marangu. Na aklimatyzację najlepszy jest nawet krótki pobyt w położonym na prawie 3000 m np.p.m Ngorongoro.

Koniecznie prosimy zajrzeć do działu informacyjnego na temat Kilimanjaro TUTAJ

Po wejściu na „Dach Afryki” najlepszy byłby z kolei odpoczynek na Zanzibarze. Ten też może być aktywny jeżeli mają Państwo taką potrzebę. Zapraszamy więc także do zerknięcia na listę proponowanych przez nas hoteli na wyspie.

Poniżej detale i cenniki 3 najpopularniejszych tras wejścia na Kilimanjaro:

Marangu Route

Kili04

Trasa Marangu tzw. Coca cola, najpopularniejsza trasa wejść na Kilimanjaro, występująca w opcji 5 lub 6 dni.  Zobacz ceny i szczegóły.

Machame Route

Kili009

Trasa Machame tzw. Whiskey, to druga w kolejności popularności, ale już ciut trudniejsza trasa w wersji 6 lub 7 dniowej. Zobacz ceny i szczegóły.

Rongai Route

Kili008

Trasa Rongai prowadzi na szczyt od północy i jest mało uczęszczana.  Zobacz ceny i szczegóły.

Oprócz trzech powyższych, najpopularniejszych tras na Kilimanjaro oferujemy także inne jak Umbwe Route i Lemosho Route