Powrót do listy Lodge’y na safari

SERENA SERENGETI SAFARI LODGE

Ten luksusowy, ale dyskretny Lodge położony jest w centralnej części parku Serengeti, na grzbiecie lekkiego wzniesienia, porośniętego niewysokimi drzewami. We wspaniały sposób łączy w sobie tradycyjną afrykańską architekturę ze światowej klasy stylem i wysokim standardem, jest jednym z najpiękniejszych miejsc hotelowych w Serengeti.

Pokoje znajdują się w inspirowanych tradycyjną wioską afrykańską „rondavelach”, czyli  okrągłych chatach o podstawach z kamienia i w całości z zewnątrz krytych strzechą. Zostały zaprojektowane tak, aby zupełnie wtopić się w otoczenie i współgrać z krajobrazem i faktycznie tak jest. Niskie chatki rozsiane są pośród akacji i sawannowej roślinności, nie wyróżniają się z otoczenia. Wnętrze pokoi jest bardzo wygodne, luksusowe i również ciekawie urządzone w pięknym lokalnym stylu. Uwagę zwracają liczne ozdoby, bogate rzeźbienia, w których tradycyjnie specjalizuje się lud Makonde z południowej Tanzanii. Każdy pokój ma także komfortowy balkon ze wspaniałym widokiem  na delikatną dolinę Mbingwe.  W części wspólnej, niedaleko restauracji do dyspozycji gości jest basen typu infinity także z fantastycznym widokiem na „bezkresne równiny”, od których park Serengeti wziął swoją nazwę. W parku można spotkać wszystkie gatunki z Wielkiej Piątki oraz wiele innych, raz w roku ma tu miejsce niezwykły spektakl natury Wielka Migracja, czyli wędrówka tysięcy antylop gnu, zebr na północ.

Serena Serengeti  Lodge oferuje w sumie 66 pokoi (także rodzinne), oczywiście każdy z własną elegancką łazienką, oraz m.in.  TV, WiFi, obsługą, sejfem. Restauracja jest wyśmienita, goście w formie bufetu mogą wybierać spośród wielu dań kuchni miejscowej i międzynarodowej, dostępne jest menu dla dzieci. Jest tutaj także zaplecze konferencyjne, a spotkanie biznesowe w takich warunkach, wśród tak przepięknej i niezwykłej przyrody na pewno będzie niezapomnianym wydarzeniem.

Serena Serengeti Safari Lodge znajduje się w odległości ok 330Km od Arushy, można tutaj dotrzeć samochodem lub dolecieć awionetką, w okolicy znajduje się pas startowy. Z tego lodgu można także udać się na safari balonem, czyli lot o świcie na sawanną zakończony wspaniałym śniadaniem w scenerii rodem z filmu „Pożegnanie z Afryką”.

Serengeti Serena Lodge - Mapa