ZANZIBAR

Cennink 2022 wycieczek i transferów na Zanzibarze dla NASZYCH gości:

Transfer z/na Lotnisko w 1 stronę – 60$ (max. 6 os.)

Wycieczki z północnego lub wschodniego wybrzeża do:

 

  1. Wycieczka na plantację przypraw. Pół dnia. 35$/os.
  2. Safari Blue z obiadem, wodą, napojami i piwem. Cały dzień. 60$/os.
  3. Kolacja lub obiad w mieście 30$/os. Z woda, bez alkoholu.
  4. Wypad na wieczór do klimatycznego baru na plaży z muzyką afrykańską na żywo i 2 drinkami 30$/os
  5. Wycieczka snorkelingowa na Mnembę z obiadem na plaży 75$/os
  6. Wycieczka do rezerwatu Jozzani Forrest ze wstępem 43 USD/os
  7. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem i wstępem do muzeum na dawnym targu niewolników 40$/os
  8. Całodniowa wycieczka na plantację przypraw i do miasta bez obiadu 60$/os. Obiad dodatkowo płatny 30$/os
  9. Zwiedzanie Nungwi i rejs o zachodzie słońca 60$/os w cenie piwo i przekąski

Uprzejmie przepraszamy gości ITAKI i TUI oraz innych biur podróży. NIE ORGANIZUJEMY lokalnych wycieczek dla gości innych biur, chyba, że chcieliby Państwo wykupić u nas safari na kontynencie lub hotel na Zanzibarze, wtedy uprzejmie prosimy o kontakt.

Poniżej inne atrakcje i krótki opis wymienionych powyżej:

 • Nurkowanie i snorkeling
  Sunshine Marine 12

To z pewnością jedna z głównych atrakcji na Zanzibarze. Zapraszamy do bazy nurkowej Dive Point Zanzibar na terenie hotelu Sunshine Marine Lodge vis a vis Mnemby oraz Spanish Dancer w Nungwi. Oferujemy nurkowania dla początkujących i zaawansowanych. Zainteresowanych prosimy o kontakt. ZOBACZ WIĘCEJ >

 • Kitesurfing
  Misc031

W ostatnich latach Zanzibar stał się mekką wielbicieli latania na kajtach. W zasadzie całe wschodnie wybrzeże wyspy to jeden gigantyczny spot z idealnymi warunkami do uprawiania tego sportu. Współpracujemy z różnymi hotelami w Paje i Jambiani gdzie warunki sa najlepsze. W zasadzie na całym wschodnim wybrzeżu wieje mocno cały rok, ale najlepsze miesiące to lipiec-sierpień, kiedy wieje południowy monsun kusi oraz grudzień-styczeń, kiedy wieje monsun północny kaskazi.  ZOBACZ WIĘCEJ>

 • Sportowe łowienie ryb – profesjonalne GAME FISHING
  Misc118

Wspólpracujemy z bazą zajmującą się profesjonalnym-sportowym łowieniem ryb. Baza zlokalizowana jest w Nungwi na północy wyspy. Łodzie są profesjonalne, wyposażone w wysokiej klasy sprzęt wędkarski. Kapitanami są doświadczeni skipperzy i rybacy, posiadający międzynarodowe licencje rybackie i wieloletnie doświadczenie zwłaszcza na wodach Oceanu Indyjskiego u wybrzezy Afryki wschodniej. Na łodziach serwowane są napoje i przekąski.

Fishing Zanzibar – http://www.fishingzanzibar.com/
Ceny:
od 600USD / charter łodzi – pół dnia (4-6 osób)
od 900 USD / charter łodzi – cały dzień (4-6 osób)

 • Spice Tour – wycieczka na plantację przypraw
  Misc061

Około dwugodzinny spacer z przewodnikiem, wśród drzew goździkowych, cynamonowców, bujnych kęp trawy cytrynowej, palm bananowych, pnączy wanilii i wielu innych drzew i krzewów, których owoce, korzenie i liście znajdują zastosowanie w kuchni i medycynie. Podczas wycieczki można dowiedzieć się ciekawych rzeczy o przyprawach i dokonać wielu, często zaskakujących, botanicznych odkryć. Bardzo ciekawe doświadczenie, pobudzające zmysły i kulinarną wyobraźnię. Dojazd na plantacje z typowych miejsc na plaży gdzie znajdują się hotele trwa około 1h w jedną stronę. Warto połaczyć wycieczkę na plantację z wizytą w mieście. Wyjazd powinien nastąpic w takim wypadku ok 8.30 – 9.00 rano. Po odwiedzinach plantacji, dojeżdża się do miasta około 12.30 w porze lunchu. Popołudnie można przeznaczyć na zwiedzanie i zakupy. Cena podana jest na górze strony.

 • Jozani Forest – spotkanie z endemicznym gatunkiem małp Red Colobus
  Misc063

Całodniowa wycieczka do pozostałości tropikalnego lasu, znajdującego na południu wyspy. Podczas dwu-, trzygodzinnego spaceru z przewodnikiem można zobaczyć m.in. ogromne fikusy, potężne baobaby oraz mnóstwo innych tropikalnych drzew i krzewów, las namorzynowy, a także wiele gatunków ptaków i motyli. Główną atrakcją wycieczki jest spotkanie z małpkami Red Colobus, występującymi jedynie na Zanzibarze, które baraszkują wśród gałęzi drzew, chętnie pozując do zdjęć. W lesie żyją również, trochę bardziej nieśmiałe, małpy błękitne (Blue Monkeys), które czasami można wypatrzyć wysoko na drzewach. Cena podana jest na górze strony i zależy od ilosci chętnych.

 • Stone Town – kawałek niezwykłej historii
  Misc014

Całodniowa wycieczka do stolicy Zanzibaru. To pełne uroku, choć dziś nieco zaniedbane miasto, słynęło w przeszłości z handlu niewolnikami. Przybywali tu przez stulecia handlarze z Indii, kupcy arabscy, afrykańscy oraz europejscy. Zapuszczając się w labirynt wąskich uliczek starówki można poczuć atmosferę sprzed wieków, przyjrzeć się toczącemu się powoli życiu i podziwiać mieszankę kultur nadających temu miejscu szczególny klimat. Stone Town to również doskonałe miejsce, by zrobić zakupy (szczególnie prezenty i różne pamiątki) i zjeść coś dobrego w jednej z wielu tutejszych/lokalnych restauracji.

Warto pomyslec o połączeniu wizyty w mieście z wcześniejsza wizytą na plantacji przypraw. Warto też zostać do zmroku (zazwyczaj za niedużą dodatkową opłatą, którą należy uzgodnic z kierowcą), ponieważ po zachodzie słońca w ogrodach Forodhani otwiera sie wieczorny targ z owocami morza i specjałami lokalnej kuchni. To bardzo barwne widowisko i okazja do spróbowania specjałów kuchni Zanzibarskiej.

 • Safari Blue – snorkeling na południu Zanzibaru
  Misc041

Całodniowa, bardzo miło zorganizowana wycieczka na południowe, dziekie wysepki Zanzibaru. Wycieczka rozpoczyna sie w pobliżu wioski Fumba, gdzie trzeba dojechać na godzinę 9.30 rano. Fumba znajduje się pół godziny jazdy samochodem z miasta i ok 1,5h z hoteli przy plażach. Wycieczka odbywa się przy pomocy tradycyjnych łodzi Dhow, drewnianych i wygodnie wyposażonych. W cenę wliczony jest sprzęt do pływania z maską i rurką oraz płetwami, ale gorąco namawiamy aby wziąć własny. Ponadto w cenie jest obiad i napoje. Trasa jest ciekawa i urozmaicona, ale zależy od pływów danego dnia. Częto w czasie safari blue można spotkać delfiny a nawet z nimi popływać. Koniecznie trzeba zabrać ze sobą buty do chodzenia po ostrej rafie, ręcznik kąpielowy, krem z filtrem i nakrycie głowy. Trzeba też założyć wcześniej kostium kapielowy, bo na miejscu i na łodziach nie ma przebieralni.
Cena za wycieczkę wynosi od 90$/os.

 • Nungwi Tour  – poznaj lokalną kulturę i obyczaje
  TS45

Spacer po Nungwi z lokalnym przewodnikiem, który ładną angielszczyzną opowiada ciekawe rzeczy o życiu miejscowych ludzi, o zwyczajach, kulturze, o budowie statków itp. Cenę można wynegocjować w hotelu lub na plaży.

 • Sunset Cruise – romantyczny dodatek
  MatiZNZ38

Romantyczny ok. dwugodzinny rejs o zachodzie słońca, tradycyjną łodzią z żaglem Dhow. Doskonała okazja, by z morza podziwiać niezwykły spektakl, podczas którego wielka pomarańczowa kula spływa z nieba i roztapia się na horyzoncie w srebrzystych wodach oceanu. Idealne wprost zakończenie dnia. Zazwyczaj w cenie są napoje i zimne piwo. Atrakcja jest dostępna w Nungwi i Kendwa oraz pobliskich hotelach.
Cena do negocjacji na miejscu w hotelu lub z „plażowym” pośrednikiem.

 

TANZANIA

 • Loty Balonem w Serengeti
  &Beyond safari011

To prawdziwie niezapomniana przygoda. Lot o świcie balonem nad sawanną, zakończony śniadaniem z szampanem. Idealny dla osób lubiacych luksus połączony z odrobiną emocji. Możemy to zorganizować obecnie jedynie w trakcie safari w Serengeti na północy Tanzanii. To doskonałe uzupełnienie safari.
Cena: od 645$ od osoby

 • Jednodniowe wycieczki z Arushy
  Kili018

Posiadamy sporą ofertę krótkich jednodniowych wycieczek z Arushy. Można je zrobić przed lub po safari i/lub trekkingu na Kilimanjaro.  Zainteresowanych prosimy o kontakt.

Opublikowane na stronach www.zanzi.pl, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.© 2016 ZANZI – Matylda Pniewska