W obecnej formie prawnej biuro ZANZI działa od 1 grudnia 2005 roku, jednak doświadczenie i praca w tej branży ma znacznie dłuższą historię i sięga końca lat 90-ych.

Na Zanzibarze i w Tanzanii działamy od 2000 roku, co czyni nas w dużej mierze pionierami i specjalistami w tym rejonie.

ZANZI jest biurem kameralnym, niszowym i takie też jest nasze podejście do naszych gości, których zawsze traktujemy indywidualnie, dbając o jakość i tacy też pragniemy pozostać.

Nasza praca i firma zrodziła się z pasji do podróży i nadal to co robimy, robimy z radością i satysfakcją,  wciąż poszukując nowych, ciekawych i inspirujących miejsc, tak jakbyśmy planowali własną następną, wymarzoną podróż do Afryki.

Gro naszych gości to osoby indywidualne jadące w parze, grupce, rodzinnie lub z przyjaciółmi. Regularnie jednak organizujemy także na zamówienie firm lub zaprzyjaźnionych biur podróży wyjazdy typu incentive – grupowe, integracyjne.

W tej dziedzinie zaufali nami na przestrzeni lat między innymi:

INTER-VION Sp. zoo
AKZO NOBEL Sp. zoo
ALTKOM SYSTEMY Sp. zoo
ASTECH POLSKA Sp. zoo
TOPAS Sp. zoo
TUI Incentive Poland Sp zoo
NO LIMITS Alina Majewska
NAUTICA Incentive
HIPRA sp. zoo
NIKON SCHOOL
AGROLEX
HAXEL travel and Incentive
IPSI i Wojciech Eichelberger
BASF
WECO Travel
i wielu innych.

W 2016 roku Biuro Zanzi było oficjalnym współorganizatorem festiwalu Filmowego „DWA BRZEGI” w Kazimierzu Dolnym. Zaangażowaliśmy się w promocję Afryki, jej kultury, kuchni, muzyki i przyrody, starjąc sie przybliżyć uczestnikom to co bliskie naszemu sercu i dzięki wspaniałym uczestnikom tego przedsięwzięcia oraz zaproszonym dostojnym gościom udało się to wspaniale. Prawdopodobnie temat będzie miał ciąg dalszy w przyszłorocznej edycji festiwalu.

Współpracujemy także z wieloma firmami turystycznymi na Polskim rynku jako podwykonawcy wyjazdów firmowych typu incentive. Oznacza to, że powyższa lista nie jest pełna i sporo firm trafia pod naszą opiekę za pośrednictwem innych biur.

Od 2017 roku jesteśmy zaangażowani wraz z grupą wspaniałych darczyńców w remont szkoły w malenkiej wiosce Mikungunini na Zanzibarze. Remont jest bardzo zaawansowany, ale wciąż nie ukończony. Chętnych do wsparcia projektu prosimy o kontakt.

Matylda Pniewska (Właścicielka biura ZANZI) jest autorką przewodnika po Tanzanii i Zanzibarze wydawanego przez wydawnictwo PASCAL.  Aktualizuje go od 2010 roku co jakiś czas, a najnowsza wersja została wydana w 2019 roku.