Powrót do listy Lodge’y na safari

SERENA MBUZI MAWE TENTED CAMP

Ten luksusowy camp Znajduje się w zachodniej części parku Serengeti, jest malowniczo położony na polanie pośród akacji i granitowych głazów liczących sobie 3 miliony lat, nazywany jest miejscem koziołków skalnych (klipspringers), które tu przychodzą.  Oprócz uroków otoczenia, lokalizacja Mbuzi Mawe jest niezwykła także dlatego, że właśnie tu w pobliżu przebiega trasa corocznej, spektakularnej Wielkiej Migracji , czyli wędrówki ponad miliona gnu, pół miliona zebr i gazeli i towarzyszących im drapieżników.

Camp jest bardzo kameralny, składa się z zaledwie 16 luksusowych, płóciennych namiotów safari rozsianych szeroko pośród głazów i sawannowej roślinności. Każdy namiot jest przestronny, ma kamienną podstawę o raz kryty dach, w środku jest łazienka (podwójna umywalka, prysznic, wc), 2 duże, wygodne łóżka z moskitierami, jest także przestrzeń wypoczynkowa ze stylowymi lampami i krzesłami. Każdy namiot ma prywatny, duży taras z krzesłami oraz leżakami  i pięknym widokiem, to wysoki standard jak najbliżej natury, w środku jednego z najsłynniejszych parków Afryki.  Elektryczność i gorąca woda są dostępne przez całą dobę, jest tu też WiFi.

W części wspólnej  i sercu campu znajduje się duży namiot, a w nim stylowy bar, jadalnia w klasycznym stylu safari z panoramicznym tarasem wokół. Jest tu także miejsce na ognisko.

Z campu Mbuzi Mawe można wybrać się na lot balonem o świcie nad Serengeti, co jest niezapomnianym i jedynym w swoim rodzaju przeżyciem. Fantastyczna obsługa może też zaaranżować śniadanie, czy kolację w buszu lub tzw. sundowner’a, czyli tradycyjny  koktajl/drink  o zachodzie słońca w przepięknej scenerii.

Mbuzi Mawe Tented Camo znajduje się w odległości  ok 335km od Arushy, bezpośredni dojazd zajmuje ok 8-10h. Najbliższe pasy startowe to Seronera (centralne Serengeti) i Lobo (północ).

Serengeti Mbuzi Mawe Camp - Mapa