W Tanzanii znajdują się 3 międzynarodowe lotniska:

Dar es Salaam (DAR) – Lotnisko w głównym i największym mieście Tanzanii. Loty do Dar są zazwyczaj najtańsze i jest ich więcej niż na pozostałe dwa. Traktując to lotnisko jako jedynie transferowe, bo samo Dar es Salaam nie oferuje zbyt wielu atrakcji turystycznych, zaznaczyć trzeba, że przelot z Dar na Zanzibar trwa zaledwie 20 minut w 1 stronę i kosztuje ok. 90$/os w 1 stronę. Przelot do Arushy lub Moshi trwa ponad 1h i kosztuje ok. 220$/os w 1 stronę.

Lotnisko Kilimanjaro (JRO) – Lotnisko położone w północnej Tanzanii, ok. 30 km. Od Moshi i 60 od Arushy (45 min jazdy samochodem). To idealny punkt przylotu dla osób zaczynających pobyt od Safari i/lub wejścia na Kilimanjaro. Przeloty z Europy na to lotnisko są jednak droższe niż np. do Dar es Salaam, jednak bardzo wygodne, zwłaszcza KLM, przylatujący bezpośrednio z Amsterdamu wczesnym wieczorem.

Zanzibar (ZNZ)
 – Lotnisko na Zanzibarze jest obecnie w trakcie modernizacji. Nowy terminal będzie mógł przyjąć znacznie więcej samolotów międzynarodowych i międzykontynentalnych niż obecnie.
Póki co, lotnisko przyjmuje kilka lotów czarterowych, kilka międzynarodowych/międzykontynentalnych i połączenia lokalne. Dość wygodne połączenie ma KLM z przesiadką w Nairobi w samolot linii Precision Air (Partner KLM i Kenya Airways) lądujący na Zanzibarze o 10.00 rano.

Jako alternatywę można traktować także lotnisko w Nairobi (NBO). Ma ono tę zaletę, że do Nairobi jest najwięcej połączeń z Europy i świata i są one często w bardzo korzystnych cenach. Myśląc jednak o tym, że punktem naszego zainteresowania będzie Tanzania, znowu trzeba skalkulować koszt dostania się z Nairobi do miejsc, które nas interesują oraz powrotu.
Koszt dostania się z Nairobi na lotnisko Kilimanjaro samolotem wynosi 200-300/os w 1 stronę, ale autokarem zaledwie 35$/os (5-6h jazdy). O ile przylot do Nairobi jest rano, taka opcja dla osób z niedużym budżetem jest rozsądna. Jeżeli przylot do Nairobi jest wieczorem i wypada nocleg w Nairobi to niestety jest on także dość kosztowny. Jedyny Hotel w pobliżu lotniska to Hotel Panari i nie należy on do tanich. Wszystkie inne są w centrum miasta lub daleko od lotniska i tu nawet tańszy hotel oznacza większy koszt transportu.

 

Nasze biuro nie zajmuje się sprzedażą biletów lotniczych na trasie z Polski, ale organizujemy wszystkie niezbędne połączenia lotnicze na miejscu w Tanzanii. W zakresie lokalnych lotów na miejscu współpracujemy ze wszystkimi Tanzańskimi liniami.

W przypadku lotów międzynarodowych współpracujemy z Biurem sprzedaży biletów lotniczych ROYAL CLUB w Warszawie.
Kontakt: Paweł Dejtrowski kom. 601 637 395, e-mail: pawel.dejtrowski@royalclub.com.pl

Lotnisko w Dar es Salaam (DAR)

Lotnisko na Zanzibarze

Lotnisko Kilimanjaro (JRO)

Lotnisko lokalne w Arushy