Powrót do listy Lodge’y na safari

TARANGIRE SOPA LODGE

Sopa Lodge znajduje się w samym parku Tarangire, skryta pomiędzy charakterystycznymi kamiennymi formacjami (kopje), starymi baobabami i wysokimi trawami. Zaprojektowana została tak, aby jak najlepiej wkomponować się w otaczający krajobraz i tutejszy rytm natury. Sam park słynie z dużych stad słoni, które też podchodzą w pobliże lodge, są uroczymi gośćmi dającymi się obserwować z bliska.

Tarangire Sopa Lodge jest bardzo przyjemna, wygodna i przemyślana. Części  głównego kompleksu, czyli recepcja,  lobby, restauracja, bar znajdują się na różnych poziomach co w połączeniu z wieloma kamiennymi elementami (np. posadzki) pozwala na zachowanie przyjemnego chłodu, który daje wytchnienie w upalne dni. Wnętrza są bardzo przestronne, niektóre wysokie, ozdobione licznymi rzeźbionymi ornamentami, maskami, czy ręcznie wykonanymi tkaninami nawiązującymi do lokalnego stylu i kultury.

Do dyspozycji gości jest 75 eleganckich, owalnych pokoi znajdujących się w okrągłych, piętrowych chatkach krytych stożkowymi dachami ze strzechy. Pokoje są przestronne i przewiewne, każdy ma oczywiście własną łazienkę, 2 duże, wygodne łóżka z moskitierami, mini bar i piękny widok z panoramicznych okien. Ważne – ponieważ teren lodge nie jest zagrodzony z żadnej strony, zwierzęta mogą swobodnie poruszać się pośród zabudowań, czasem w drodze do pokoju można spotkać słonia, czy dwa, nieczęsto, ale zdarza się. Z tego powodu strażnicy odprowadzają gości z i do pokoju.

W głównym budynku znajduje się restauracja ciesząca oko i podniebienie. Kuchnia serwuje międzynarodowe i lokalne potrawy; lunch podawany jest w uroczym ogrodzie w okolicy basenu, a kolacja na dużym zewnętrznym patio pod afrykańskim, rozgwieżdżonym niebem.  Niezapomniane wrażenia gwarantowane!

Tarangire Sopa Lodge znajduje się w parku, ok 120km na południowy zachód od Arushy, droga zajmuje ok 2 godzin. WiFi w miejscach wspólnych.

Tarangire Sopa Lodge - mapa