Powrót do listy Lodge’y na safari

Seronera Wildlife Lodge

Seronera Wildlife Lodge usytuowany jest w samym sercu Serengeti, najstarszego i najbardziej znanego parku narodowego Tanzanii.

Hotel został zaprojektowany z dużym wyczuciem, wykonany z kamienia, drewna i szkła, aby jak najpiękniej komponował się z otaczającym go majestatycznym krajobrazem oraz z niezwykłą formacją skalną, będącą jego częścią.

Seronera Wildlife Lodge oferuje 75 przestronnych pokoi typu twin i double oraz 3 apartamenty, wszystkie ze wspaniałym widokiem na równinę Serengeti, dzięki czemu z okien pokoju można podziwiać niezwykłe spektakle przyrody (w pobliżu hotelu znajdują się 3 naturalne wodopoje, gdzie często podchodzą zwierzęta). Każdy pokój, urządzony z dyskretną elegancją, ma własną łazienkę, mini bar, centralne ogrzewanie, moskitierę, suszarkę, telefon, zapewnia luksusową, niepowtarzalną atmosferę.

Elegancka Chui Restaurant oraz jej profesjonalni szefowie kuchni oferują bogaty bukiet smaków, międzynarodowe menu z egzotycznym, lokalnym kolorytem.

Mieszczący się na zewnętrznym tarasie Ikoma Sundowner Bar jest idealnym miejscem na drinka przy niesamowitym widoku zachodzącego nad sawanną słońca. Na gości czeka również wewnętrzny Pango Bar, oferujący m.in. szeroki wybór koktaili, stanowiący centralny punkt spotkań i wymiany wrażeń z safari.

Aby zapewnić komfort i profesjonalny serwis, do dyspozycji gości hotelu są:

  • basen z widokiem na równinę Serengeti, siłownia
  • kafejka internetowa, kantor wymiany walut
  • salon telewizyjny, biblioteka oferująca m.in. duży wybór książek dotyczących parku Serengeti
  • butik oferujący lokalne rękodzieło i szeroką gamę pamiątek
  • usługi: pralnia, opieka nad dziećmi, masaże
  • pielęgniarka na terenie hotelu

Seronera Wildlife Lodge znajduje się w odległości 330km od Aruszy, 145km od Ngorongoro Wildlife Lodge, 80km od Lobo Wildlife Lodge, 205km od Lake Manyara Wildlife Lodge. W bliskim sąsiedztwie hotelu (ok 5-10min) jest pas startowy dla awionetek, także punkt skąd startują loty balonem.

Seronera Wildlife Lodge - Mapa