Powrót do listy Lodge’y na safari

LAKE MANYARA WILDLIFE LODGE

Lake Manyara to niewielki, ale bardzo ciekawy, pełen życia park, słynny z ogromnej różnorodności ptactwa (380 gatunków), czy lwów śpiących na gałęziach drzew. Lake Manyara Wildlife Lodge położona jest powyżej, na pionowej skarpie Doliny Rift (Wielkie Rowy Afrykańskie), przy jej krawędzi, z której rozciąga się zapierający dech widok na park i Jezioro Manyara w dole. Jest to fantastyczna lokalizacja dla tego wygodnego i dyskretnego hotelu. Składa się on z kompleksu ładnie zaprojektowanych jednopiętrowych budynków zwróconych frontem ku parkowi, wystrój i dekoracje w tradycyjnym, afrykańskim stylu dopełniają atmosfery safari, która znakomicie współgra z kojącym spokojem natury.

Do dyspozycji gości jest 100 przestronnych pokoi, każdy zwłasnym balkonem/werandą i  wspaniałym widokiem na dolinę i spokojne wody Jeziora Manyara. Są gustownie urządzone ( charakteru dodaje miejscowe rękodzieło), w każdym jest łazienka, wygodne duże łóżko z moskitierą, sejf, mini bar, akcesoria do kawy/herbaty, telefon, w hotelu jest Internet, TV, butik, usługa wymiany waluty.

Restauracja umiejscowiona jest bardzo „strategicznie”, na krawędzi wzniesienia i tu także jest fantastyczny widok! Kuchnia serwuje znakomite dania międzynarodowe, ale i lokalne, szefowie kuchni bazują na produktach dostarczanych przez okolicznych hodowców i rolników. W tej przestrzeni znajduje się także bar i duży, świetny taras.

W Lake Manyara Wildllife Lodge goście mogą skorzystać też z uroczego basenu typu infinity, któ®y znajduje się w świetnym punkcie widokowym. Standard lodge to mocne 3*.

L. Manyara Park - Mapa